Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane (e-CRUB)

System e-CRUB to oprogramowanie, które zastąpiło dotychczasowy Centralny Rejestr osób posiadających Uprawnienia Budowlane oraz rejestr ukaranych z tytułu odpowiedzialności zawodowej w budownictwie (CRUB). System jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie - Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa i Izby Architektów RP.

UPRAWNIENIA WYDENE PRZED 1 STYCZNIA 1995 R.

Nowelizacja przepisów ustawy Prawo budowlane, z dniem 1 sierpnia br. umożliwiła wszystkim, o ile są członkami izb samorządu zawodowego, wpis do centralnego rejestru GINB.

Osoba posiadająca uprawnienia wydane przed 1 stycznia 1995 r., powinna złożyć wniosek w tej sprawie do właściwej izby. WNIOSEK – do pobrania

Skan wniosku proszę przesłać na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

DANE KONTAKTOWE W E-CRUB

Informujemy, że dla członków okręgowych izb inżynierów budownictwa, którzy figurują w centralnym rejestrze osób posiadających uprawnienia budowlane istnieje możliwość przesyłania na adres Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego zgód na udostępnianie w wyszukiwarce publicznej e-CRUB ich danych kontaktowych.

GUNB przygotował wzór zgody, który jest do pobrania ze strony internetowej Urzędu - kliknij https://www.gunb.gov.pl/strona/centralne-rejestry-osob-posiadajacych-uprawnienia

Osoba zainteresowana udostępnieniem swoich danych do kontaktu powinna go wypełnić, podpisać i wysłać do GUNB pocztą tradycyjną, bądź poprzez e-PUAP.