Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

VI Turniej Umiejętności Zawodowych „SPRAWNY MURARZ” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna

3 124 maja 2024 r. w Zespole Szkół Rolniczo - Budowlanych w Lesznie odbyła się VI edycja Turnieju Umiejętności Zawodowych „SPRAWNY MURARZ”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kościanie i Zespołu Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie. Turniej składał się z dwóch etapów: teoretycznego i praktycznego. W części I zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z zakresu robót murarsko – tynkarskich.

Do etapu II wybrano po 2 uczniów z każdej szkoły, którzy uzyskali najlepsze wyniki z części teoretycznej. W części praktycznej uczestnicy turnieju musieli wymurować narożnik ze ścianką działową z pustaków ceramicznych Porotherm. Część praktyczną turnieju przygotowała firma Wienerberger Polska, która objęła pieczę nad jej przebiegiem i oceną.

Po przeprowadzeniu obu etapów wyłoniono zwycięzców. Ostatecznie Puchar i I miejsce przypadło drużynie ZSR-B z Leszna (Natalia Krauze i Julia Apolinarska).

II miejsce zdobyli zawodnicy ZST w Grodzisku Wielkopolskim (Stanisław Tomaszewski i Oskar Bimkiewicz), a III miejsce przedstawiciele ZSP w Kościanie (Angelika Garbacz i Bogusław Lewandowski).

Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa jako jeden ze sponsorów była reprezentowana przez Romanę Brzozowską – przedstawiciela terenowego Izby w Lesznie.

Gratulujemy laureatom!