Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

Delegacja francuska w WOIIB

IMG 1440a Copy29 marca 2023 r. w siedzibie Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z Centrum Szkolenia Zawodowego w Arches (Francja), którzy w ramach wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie odbywali praktyki zawodowe w Gnieźnie.

Z ramienia Izby w spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Kulesa przewodniczący Rady WOIIB, Anna Głębocka sekretarz Rady, Romana Barska dyrektor Biura i Mirosław Praszkowski rzecznik prasowy Izby.

ZSP nr 3 reprezentował Tadeusz Stręk dyrektor Zespołu Szkół, Anna Kacińska wicedyrektor Zespołu Szkół oraz Paulina Wawrzyniak nauczyciel języka angielskiego.

W trakcie wizyty w Izbie uczniowie zwiedzili nowy budynek C oraz obejrzeli film powstały z okazji 20-lecia działalności Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W sali konferencyjnej Andrzej Kulesa przedstawił gościom główne kierunki działania WOIIB.

Podczas spotkania przy kawie i herbacie w Izbie młodzież z Francji podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce. Na zakończenie spotkania pani Romana Barska pokazała gościom kilka ciekawych miejsc i historycznych budynków w Poznaniu, m. in. Pomnik Żołnierzy Wyklętych, Zamek Cesarski, Operę Poznańską oraz Muzeum Enigmy. Końcowym etapem zwiedzania Poznania była wizyta w Starym Browarze.