Wielkopolska Okręgowa
Izba Inżynierów Budownictwa

KONSTRUKCJE SPRĘŻONE Kraków, 13—14 maja 2024

konferencjaKS2024Konferencja Naukowo-Techniczna Konstrukcje Sprężone jest organizowana w cyklu 3-letnim przez Katedrę Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Poprzednie jej edycje oznaczone latami 2012, 2015, 2018 i 2021 były serią bardzo udanych spotkań, bogatych w prezentowane dokonania, zagadnienia i problemy, a nader wszystko — tu w szczególności ostatnia edycja w maju 2022 roku — w bujną dyskusję nad przedstawianymi problemami. Kontynuując misję organizowania konferencji poświęconej konstrukcjom sprężonym, podjęliśmy inicjatywę zorganizowania kolejnego wydarzenia w wyjściowym cyklu trzyletnim.

Konferencja KS2024 odbędzie się w Krakowie w dniach 13—14 maja 2024. Jej celem jest stworzenie pola dla wymiany informacji i prowadzenia dyskusji na temat najnowszych osiągnięć, wymagających rozwiązania kwestii, napotykanych problemów. W trakcie konferencji przedmiotem obrad będą kwestie zarówno teoretyczno-badawcze, jak i praktyczne.

Adresatem niniejszego zaproszenia do udziału w Konferencji Naukowo-Technicznej KS2024 są zarówno praktycy w zakresie wykonawstwa, projektowania, jak i pracownicy instytucji badawczych i administracji infrastruktury.

Zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowo--Technicznej Konstrukcje Sprężone KS2024!

KOMUNIKAT

XXXI Konferencja Naukowo – Techniczna Awarie Budowlane 20-24 maja 2024 roku

logo awarieKonferencja od blisko pół wieku stanowi forum wymiany poglądów i doświadczeń naukowców, inwestorów, projektantów, wykonawców oraz przedstawicieli administracji budowlanej w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa konstrukcji budowlanych. Konferencja składać się będzie z sesji problemowych, w których prezentowane będą referaty zamówione przez Organizatorów Konferencji oraz z sesji tematycznych obejmujących referaty zgłoszone przez uczestników i zakwalifikowane przez Komitet Naukowy Konferencji.

Czytaj więcej...

Konferencja szkol. WSPÓŁCZESNE BUDOWNICTWO DREWNIANE W DRODZE DO NEUTRALNOŚCI KLIMATYCZNEJ, 14.11.2023

drewno patronat

 

VIII edycja Konferencji Jakość Energi Elektrycznej

logo astat 1W dniach 18 – 20 października 2023 r. firma ASTAT zorganizowała w Pałacu Mała Wieś VIII Konferencję Jakość Energii Elektrycznej.  

Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa objęła patronatem Konferencję. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu inspirujących wykładów. Tematyka wykładów była niezwykle obszerna, przy czym kluczowy nacisk kładziono na kwestie związane z problemami energetycznymi.  

Reprezentantem WOIIB był pan Leszek Kasperski – członek Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej oraz Komisji ds. Doskonalenia Zawodowego i Szkoleń.

Więcej: TUTAJ

Seminarium ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO - Poznań 27.09.23 r.

Seminarium Wielkopolskie

ZAPROSZENIE

Architektura i Budownictwo

Dla architektów, biur projektowych, inżynierów budownictwa, firm wykonawczych oraz inwestorów instytucjonalnych

27 WRZEŚNIA 2023

Hotel Mercure Roosevelta 20, 60-829 Poznań

Sala Stare Miasto - parter

WSTĘP BEZPŁATNY NA PODSTAWIE ZGŁOSZENIA

Liczba miejsc ograniczona! Termin zgłoszeń do 25.09.23 godz. 14:00 lub do wyczerpania miejsc

ZOBACZ PROGRAM

Czytaj więcej...

Konferencja pt. „Jakość Energii Elektrycznej” 18-20.10.2023 r. pod patronatem honorowym Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

JEE baner1Firma Astat przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą zaprasza do wzięcia udziału w VIII edycji konferencji „Jakość Energii Elektrycznej”. Podczas tegorocznej edycji omówione zostaną zagadnienia związane z wpływem jakości energii elektrycznej na elementy układu elektroenergetycznego.  

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej TUTAJ 

Dodatkowo specjalnie dla członków Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa obowiązuje rabat 10% na uczestnictwo w wydarzeniu.